Udhetimi ne Sarande – (nga Orsola Simoni)

Udhetimi qe beme ne Sarande ishte nje eksperience e paharrueshme per te gjithe ne. Diten e pare u nisem ne 6:30 te mengjesit para Teatrit “MIgjeni”. Te gjithe ishin shume te emocionuar. Mengjesin e hengrem ne Lushnje, dreken te “Uji i Ftohte”, ne Tepelene. Pastaj vazhduam drejt Gjirokastres, ku vizituam kalane, nje vend me vlera historike per vendin tone. Darken e hengrem ne hotel.

Diten e dyte vizituam Butrintin, nje qytet shume i vjeter dhe i bukur, gjithashtu. Vizituam edhe Ksamilin. Dreken e hengrem ne Sarande. Pasdite vizituam kalane e Sarandes. Ne mbremje shkuam ne disko, edhe pse ndenjem pak. Diten e trete lame Saranden dhe vazhduam drejt Himares dhe pastaj Llogarase. Dreken e hengrem ne Vlore, ku edhe shetitem pak. Pasdite vizituam kalane e Sarandes. Ne mbremje shkuam ne disko, edhe pse ndenjem pak. Diten e trete lame Saranden dhe vazhduam drejt Himares dhe pastaj Llogarase. Dreken e hengrem ne Vlore, ku edhe shetitem pak. Pasdite lame Vloren dhe vazhduam drejt Shkodres ku mberritem rreth ores 21.00. Udhetimi na pelqeu te gjitheve dhe do na mbese gjate ne kujtese. Shpresojme te bejme perseri udhetime te tilla.

Foto